Fat 1700-tal Famille rose

Fat 1700-tal Famille rose
Fat 1700-tal Famille rose
Fat 1700-tal Famille rose
Fat 1700-tal Famille rose
Fat 1700-tal Famille rose
Fat 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av tranor vid pion och handcitron i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 27 cm

Lagningar, delvis omglaserat

693641

2019-10-25