Ring 18 k vitguld
2019-10-24
693642
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 9 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, smaragdslipad blå topas, ca 15x11 mm, Bertil Lundberg Guldsmedsatelje AB, Stockholm 2014, stämplad med loggan för Guldsmedsmästarnas riksförbund, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt 11,9 g
Topas behandlad, smärre kantnagg