Matbord i gustaviansk stil

Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil
Matbord i gustaviansk stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBORD, 1900-talets början, gustaviansk stil, sarg med skuren dekor, vitmålat samt bronserat, höjd 76, diameter 120, 6 iläggsskivor 56 vardera, totallängd 456 cm

Senare bemålning, bruksslitage

693652

2019-10-27