Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, rutbård, längd ca 27-28 cm
Nagg, lagningar, tillverkningsdefekter
693657
2019-10-25