Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, oktagonal from, dekor av "double peacock" i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, fleur de lisbård, diameter ca 23 cm

Omfattande lagningar, nagg

693686

2019-10-25