Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
450 SEK
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, oktagonal from, dekor av "double peacock" i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, fleur de lisbård, diameter ca 23 cm
Omfattande lagningar, nagg
693686
2019-10-25