Kina porslin

Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin
Kina porslin

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PENSELVAS (3) 1800/1900-tal, samt stapelbara askar, den senare med sockel i trä, figural dekor i emaljfärger, vas i underglasyrblått, höjd mellan ca 14-28,5 cm

Nagg på träsockeln, brujs och åldersrelaterat slitage

693760

2019-10-27