Bokskåp 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, stomme i furu, fanerad i mahogny, tvådelat, nedre del inredd med två hyllplan, vitrindel inredd med fyra hyllplan, höjd ca 228, 93x48 cm
Låsen på båda delar tjärvar, åldersrelaterad slitage, förstärkningar krävs, repor samt avslag
693814
2019-10-29