Bricka Arthur Percy Eugen Trost 1930-tal Gefle

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRICKA, Arthur Percy, Eugen Trost, Gefle, 1930-tal, Art deco, signerad T, samt stämplad Gefle, modell Percy, avlång med vågigt svängda sidor och växtinspirerade handtag vid kortändarna, målad dekor i svart och grönt med gårdsmiljö, mått ca 52x37 cm

Krackelyr

693904

2019-10-29