Ardy Strüwer En konstsamlares hem

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARDY STRÜWER (född 1939): Lejonsommar, ca 1967/68, olja på pannå, osignerad, omkring 1967/68, ca 64x53 cm,

HISTORIK:
Enligt uppgift rekvisita till filmen Lejonsommar (premiär 1968), där konstnären Ardy Struwer även deltog i.

Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"

693970

2019-10-25