Kaffeservis "Musselmalet"

Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFESERVIS, 24 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, sockerskål med lock (modellnummer 605), snäckformat uppläggningsfat (modellnummer 1074), 11 assietter (modellnummer 574), 6 kaffekoppas med fat (modellnummer 719) kaffekopp med fat (modellnummer 756), gräddkanna (modellnummer 522), vas (modellnummer 1016), kaffekanna (modellnummer 518) samt fat (modellnummer 1094).

Bruksslitage, fatet med modellnummer 1094 med nagg, ett extra kaffekopsfat medföljer samt 5 assietter från Bing & Gröndahl.

693994

2019-11-03