Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, 1800-talets mitt, med grov slätborrad pipa med oktagonal kammarstycke, helstock i björk, kaliber ca 21 mm, längd 123 cm

Slitage, kolvskada, laddstake saknas

694155

2019-11-04