Böcker

Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖCKER (3) Selma Lagerlöf, Gösta Berlings saga, teckningar och akvareller av Hilding Linnqvist, med signerad litografi, Stockholm 1959, samtida hfrbd medbundna omslag, Albert Engström Gotska sandön, Stockholm 1926, samtida hfrbd, August Strindberg, Antibarbarus. Stockholm 1906, dekorerat skinnband,tryckt i 299 ex, detta nr 19, påskrift Elis Bergh, gåva av boktryckaren Carl Lagerström

Slitage, ej genomgångna

694232

2019-10-29