Eva fåtölj
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, ett par fåtöljer, Eva, med armstöd, stomme i formböjd bok, klädsel i sadelgjord, 1900-talets andra hälft, Brännmärkt Mathsson by DUX, sitthöjd ca 35 cm
Skador: Slitage, ställvis hårt, fläckar, ett armstöd slipat
694247
2019-11-03