Rosenholm silverbestick

Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 32 dlr., silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft, 3 matskedar, (varav 2 längre), 12 knivar, (varav en extra lång), gaffel, fiskgaffel, fiskkniv, 12 dessertknivar, 2 smörknivar, tot. vikt inkl. knivar med rostfritt stål 1797 gram.

Bruksslitage.

694390

2019-10-27