Mindre såssnipa Kina 1700-tal

Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal
Mindre såssnipa Kina 1700-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINDRE SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av blomsterbukett i underglasyrblått, höjd ca 5, längd 12 cm

Nagg, hänkeln med stiftlagning

694451

2019-10-27