Skålfat Kina 1700-tal

Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) samt Qianlong (1736-1795), dekor i Imari samt underglasyrblått, diameter ca 27-35 cm

Båda med omfattande lagningar, nagg

694464

2019-10-27