Tallrikar Flora Danica Kunglig Dansk
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, förrättstallrikar 12 st., "Flora Danica", porslin, Danmark, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, brätte med förgyllda kantränder, märkt Royal Copenhagen samt 3550, diameter 22 cm
2 med nagg
694494
2019-10-27