Kask och sapel polisen

Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen
Kask och sapel polisen

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KASK samt SABEL, omkring 1900, för Stockholmspolisen, sabelfäste märkt Sthlm Stads Polis, beslag i mässing, sabelns längd ca 78 cm

Slitage och skador, en nit sknas på kask

694512

2019-10-29