Dosor och askar silver
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PARTI SILVER, 14 dlr, mestadels england, omkring 1800-talet, bestående bl.a av plunta i form av luta, dosor och askar m.m, total vikt exklusive luta med fyllning ca 580 g
Åldersrelaterat slitage
694523
2019-10-29