Dosor och askar silver

Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver
Dosor och askar silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PARTI SILVER, 14 dlr, mestadels england, omkring 1800-talet, bestående bl.a av plunta i form av luta, dosor och askar m.m, total vikt exklusive luta med fyllning ca 580 g

Åldersrelaterat slitage

694523

2019-10-29