Signe Persson Melin
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), kanna och tekann, keramik, teaknna utvändight oglaserad, invändigt glaserad, teaknna stämpelsignerad Orginal Signe Persson Melin Sweden, kanna signerad och daterad 1982, höjd ca 19,5-22,5 cm inkl hänkel
Tekanna med nagg vid pip och på lock, kanna med glasyrkrackelering
694610
2019-10-29