Signe Persson Melin

Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin
Signe Persson Melin

Klubbat för:

1 700 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), kanna och tekann, keramik, teaknna utvändight oglaserad, invändigt glaserad, teaknna stämpelsignerad Orginal Signe Persson Melin Sweden, kanna signerad och daterad 1982, höjd ca 19,5-22,5 cm inkl hänkel

Kuntoraportti

Tekanna med nagg vid pip och på lock, kanna med glasyrkrackelering

694610

Päivämäärä:

2019-10-29