Meissen figurin
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MEISSEN, figurin,"Valets våndor" 1800/1900-tal, en figurgrupp med två kvinnor och en man, där den senare står inför sitt val av käresta, märkt med korsade klingor i underglasyrblått, samt modelnummer J 49 i godset, bemålat porslin, höjd ca 31,5 bredd 22 samt djup 15 cm
Slitage på sockelns guldfärg
694686
2019-10-29