Carl Harry Stålhane vaser rörstrand
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vaser, 3 dlr, Rörstrand varav två i fajans, glaserat stengods, 2 signerade undertill, 1 med bortnött stämpel och signatur, höjd ca 12- 21 cm
Ena vasen med kraftig krackelyr
694697
2019-10-30