Gunnel Nyman Uppståndelsen

Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen
Gunnel Nyman Uppståndelsen

Klubbat för:

2 900 EUR

Utropspris

3 500 EUR

GUNNEL NYMAN, KONSTGLAS, "Uppståndelsen", slitage i bottnet, Iittala. 1940-tal, blåst klart kristallglas, vriden, höjd 37 cm.

Lätt ytslitage

694826

2019-11-03