Segellampette empire

Segellampette empire
Segellampette empire
Segellampette empire
Segellampette empire
Segellampette empire
Segellampette empire

Klubbat för:

1 600 SEK

3 000 SEK

SPEGELLAMPETT, empire, Västsverige, 1800-talets första hälft, bronserad, för två ljus, rektangulär form med bladdekor, genombrutet krön med lyra, längd 57,5 cm, höjd ca 68 cm.

Senare bronsering, slitage, sprickor, lagningar.

694828

2019-10-29