Segellampette empire
Klubbat för:
1 600 SEK
3 000 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, Västsverige, 1800-talets första hälft, bronserad, för två ljus, rektangulär form med bladdekor, genombrutet krön med lyra, längd 57,5 cm, höjd ca 68 cm.
Senare bronsering, slitage, sprickor, lagningar.
694828
2019-10-29