Katthuvud Gunnar Nylund Rörstrand

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), skulptur, Rörstrand 1950-tal, stengods, i form av katthuvud, grå glasyr med ljusgrå prickar, signerad R SWEDEN GN, höjd 15 cm

694914

2019-11-10