Alvar Aalto två golvlampor A 805

Klubbat för:

1 500 EUR

2 000 EUR

ALVAR AALTO, GOLVLAMPOR ETT PAR, A 805 "Änglavinge". Artek, vit lammellskärm i metall, detaljer av mässing, läderklätt skaft och fotplatta, höjd 175 cm.

Bruksslitage. Ytskador på fotplattan. Skaftet blekt. Ej funktionstestad

694942

2019-11-03