Hagström GA85 Reverb förstärkare

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HAGSTRÖM, "GA85 Reverb - Typ 1700", gitarrförstärkare, 1960-talets mitt, AB Albin Hagström, tillverkad i Älvdalen, Sverige, transistorbaserad, med 2 st 12" Philipselement (orginal), 2 kanaler med EQ för bas och diskant, tremolo samt. springreverb, med inbyggt ställ, höjd ca 57 cm

Detta föremål ingår i tema-auktion "Gitarr"

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

694971

2019-10-30