Paavo Tynell taklampa
Klubbat för:
2 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, stämplad 9029/4 Oy Taito Ab made in Finland, 1940-tal, mässingsstomme, fyra ljuspunkter, kuporna i ljusblått opalglas, lövformade dekorationer, höjd 70 cm. diameter ca 50 cm
Lätt slitage
694974
2019-11-03