Paavo Tynell taklampa

Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa
Paavo Tynell taklampa

Klubbat för:

2 600 EUR

Utropspris

3 000 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, stämplad 9029/4 Oy Taito Ab made in Finland, 1940-tal, mässingsstomme, fyra ljuspunkter, kuporna i ljusblått opalglas, lövformade dekorationer, höjd 70 cm. diameter ca 50 cm

Lätt slitage

694974

2019-11-03