Fåtölj Ägget design Arne Jacobsen
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark, formgiven 1958, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i svart skinn, höjd ca 105, sitthöjd 36 cm
Omfattande slitage och skador, torkad stoppning
694993
2019-10-31