Fåtölj Ägget design Arne Jacobsen

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark, formgiven 1958, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i svart skinn, höjd ca 105, sitthöjd 36 cm

Omfattande slitage och skador, torkad stoppning

694993

2019-10-31