Ewald Dahlskog vas för Bo
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWALD DAHLSKOG (1894-1950), vas , Bo fajans 1930-tal, märkt D.185 "Malakit", stengods, grön glasyr, höjd ca 28 cm
Smärre avskav på glasyren på ena sidan kanten, smörre repor på glasyren på samma sida
695037
2019-10-29