Ewald Dahlskog vas för Bo

Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo
Ewald Dahlskog vas för Bo

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWALD DAHLSKOG (1894-1950), vas , Bo fajans 1930-tal, märkt D.185 "Malakit", stengods, grön glasyr, höjd ca 28 cm

Smärre avskav på glasyren på ena sidan kanten, smörre repor på glasyren på samma sida

695037

2019-10-29