Edward Hald skål med fat

Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat
Edward Hald skål med fat

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDWARD HALD, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.27.P, diameter 28, höjd 9,5 cm

Skålens ytterkan med mikronagg, smärre repor

695065

2019-11-01