Porslin Kina
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PORSLIN (10) Kina, 1800/1900-tal, bl tekanna, och skålar, figural och floral dekor, tekannas höjd ca 13,5 cm
Dosa med lagat lock samt stort nagg, tekannans lock sannolikt inte original, smärre nagg och slitage
695159
2019-10-29