Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

4 800 SEK

1 500 SEK

PORSLIN (10) Kina, 1800/1900-tal, bl tekanna, och skålar, figural och floral dekor, tekannas höjd ca 13,5 cm

Dosa med lagat lock samt stort nagg, tekannans lock sannolikt inte original, smärre nagg och slitage

695159

2019-10-29