Birger Kaipiainen Viola fat

Birger Kaipiainen Viola fat
Birger Kaipiainen Viola fat
Birger Kaipiainen Viola fat
Birger Kaipiainen Viola fat
Birger Kaipiainen Viola fat
Birger Kaipiainen Viola fat

Klubbat för:

420 EUR

Utropspris

400 EUR

BIRGER KAIPIAINEN, FAT, "Viola", stämplad i godset Viola 1967 Arabia 392/3000 Finland Kaipiainen Invenit, blå- och svartglaserat keramik, höjd 47 cm, bredd 42,5 cm

Smärre slitage

695161

2019-11-03