Tekanna flintgods 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TEKANNA, flintgods, troligen England, omkring år 1800, klotformad, polykrom dekor av strödda blommor, pip och lockknopp i silver, höjd ca 15 cm
Kompletterad med pip och lockknopp i silver, spricka, nagg, smärre färgbortfall
695246
2019-10-31