Tekanna flintgods 1800-tal

Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal
Tekanna flintgods 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

TEKANNA, flintgods, troligen England, omkring år 1800, klotformad, polykrom dekor av strödda blommor, pip och lockknopp i silver, höjd ca 15 cm

Kompletterad med pip och lockknopp i silver, spricka, nagg, smärre färgbortfall

695246

2019-10-31