Andreas herman Hunaeus oljemålningar

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANDREAS HERMAN HUNAEUS (1814-1866):( 2), enligt uppgift porträtt föreställande Elisabeth Agneta Ståhle(1811-1877)samt ryttmästare Isaac Anders Ståhle(1805-1884), olja på duk, signerade och daterade A Hunaeus 1856, 30x25 vardera, infattade i oval ram

Smärre färgbortfall

695299

2019-10-30