2 vaser Stig Lindberg Gustavsberg studio

Klubbat för:

1 200 SEK

2 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), "Karneval", vaser 2 st, Gustavsberg studio 1958-1962, tryckt och handmålad dekor av stiliserade figurer mm, signerade Gustavsberg Studio 231-0 resp 199 Q SWEDEN samt målarsignaturer, höjd 18 och 30 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Större vas med spricka och nagg

695386

2019-12-09