Rolf Palm skål

Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål
Rolf Palm skål

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLF PALM (1930-2018), skål, egen studio i Mölle, stengods, svart och grön glasyr, signerad Palm Mölle G3, höjd 12, diameter 18,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Repor

695387

2019-12-09