Färdskrin

Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin
Färdskrin

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄRDSKRIN, 1700/1800-tal, allmoge, sannolikt Värmland, skuren enklare geomtrisk dekor, detaljer i smide och rester av bemålning, höjd ca 26 samt 49x40 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Lås fattas, omfattande bruks och åldersrelaterat slitage

695396

2019-11-26