Unik vas Lisa Larson Gustavsberg studio 1960-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LISA LARSON (född 1931), vas, Gustavsberg studio 1960-tal, stengods, unik, brun och grå glasyr, signerad Gustavsberg studio Lisa L, höjd 11, bredaste diameter 15 cm

Ingår i temaauktion Modern Keramik och Konstglas

Zustandsbeschreibung

695404

2019-12-09