Tillbaka till katalog
Temde bordslampa
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Beskrivning
BORDSLAMPA, 1950-tal, Temde, Österrike, fot i bonad börk trä, lamparm och beslag i mässing, skärm i mjuk plast, höjd ca 43 cm
Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
695423
Datum:
2019-10-31