Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papier maché, förgylld, kvicksilverfolierade glas, höjd ca 97x45 cm

Framtagen orginalförgyllning, slitage, retuscher, äldre glas men ej ursprungligen

695461

2019-10-31