Malmgrytor

Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor
Malmgrytor

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MALMGRYTOR 1700/1800-tal, en malmgryta på fot (höjd ca 20 cm), en malmgryta med bortslipad fotställning, diam ca 34 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage

695487

2019-10-29