BRUNO MATHSSON, bokhylla, Karl Mathsson 1962
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, bokhylla, Karl Mathsson 1962, formgiven på 1940-talet, björk och furu på ram i vitlackerad metall, brännmärkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO 1962, höjd 80, 120 x 31 cm
Skador: Smärre slitage
695811
2019-10-30