Jaeger panelur

Jaeger panelur
Jaeger panelur
Jaeger panelur
Jaeger panelur
Jaeger panelur
Jaeger panelur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JAEGER, panelur, 1900-talets första hälft, manuell, 8 dagar gångreserv, baktill arm för infästning i instrumentpanel, serienr 820481, urtavla märkt "Jaeger, 8 jours, fabriqué en Suisse", höjd ca 6,1 cm

Skador: Går ej, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage

695814

2019-11-04